Prawdy i mity o butelce filtrującej Dafi
Prawdy i mity o butelce filtrującej Dafi
10 września, 2020
Dlaczego warto filtrować wodę w dzbankach filtrujących
Dlaczego warto filtrować wodę w dzbankach filtrujących?
19 września, 2020
Pokaż wszystkie

Obalaj mity filtrując z Dafi

Obalaj mity filtrując z Dafi

Filtrowanie wody stało się dziś niejako trendem. I bardzo dobrze przynajmniej z dwóch powodów- jest to dużo tańszy sposób na picie wody niż kupowanie wody w butelkach w sklepie, a także działanie proekologiczne- wszak ograniczamy kupowanie i używanie ton plastikowych butelek. Na temat filtrowania wody (różnymi metodami) narosło niestety także wiele mitów, które sprawiają, iż niektóre osoby wciąż się wahają, czy wodę filtrować. Dziś obalamy niektóre z tych mitów- bzdur.

Woda w kranie nie wymaga filtrowania

Wiele osób powie, iż woda w kranie nie wymaga przecież filtrowania- skoro jest w kranie to zezwoliła na to stacja sanitarno- epidemiologiczna, wystarczy ją przegotować i pić. To tylko po części prawda. Owszem, woda w kranach jest rygorystycznie badana i zanim trafi do kranów musi mieć odpowiednie atesty i zgody, co nie oznacza jednak, iż jest ona w 100% czysta i smaczna. Ponadto powyższy wniosek o tym, iż wody z kranu nie trzeba filtrować całkowicie jest nieprawdą w przypadku, gdy czerpiemy tą wodę z własnego ujęcia, ze swojej studni- w takim przypadku powinna być ona filtrowana bezwzględnie. Wracając jednak do wody kranowej z miejskich wodociągów- choć jest ona badana i zdatna, to trzeba pamiętać, że zanim trafi ona do naszego kranu przemierza długą drogę przez rury, które trącone są mocno zębem czasu oraz korozją. To najczęściej źródło związków żelaza, które przedostają się do niej w ten sposób. Są też osoby, które w swoich obawach idą jeszcze dalej i twierdzą, iż nawet woda po przefiltrowaniu jest niezdatna do picia i zdecydowanie warto pić jedynie wodę butelkowaną. To już kompletna nieprawda. Przefiltrowana woda jest pozbawiona niemal 100% wszystkich zanieczyszczeń, jakie się w niej znalazły- od tych mechanicznych aż po lotne związki organiczne, ma także zdecydowanie wyższe walory smakowo- zapachowe.

Węgiel aktywny z filtra przenika do przefiltrowanej wody

Niektórzy twierdzą, iż węgiel aktywny, którego zadaniem jest filtracja wody, przenika do tejże wody- to także oczywiście bzdura. Filtr jest tak zabezpieczony, by nie przenikał do wody, a nawet jakby przez jakieś uszkodzenie tak się stało, jest to całkowicie bezpieczne- węgiel aktywny w filtrach Dafi jest substancją naturalną pochodzącą z łupin orzecha kokosowego. Węgiel taki wykorzystywany jest nawet w tabletach na problemy trawienne, np. biegunki.

Filtrowanie demineralizuje wodę

Osoby, które lubią pić wodę głównie ze względu na istniejące w niej minerały twierdzą, iż nie sięgają po wodę filtrowaną, gdyż jest ona pozbawiona minerałów. To oczywiście mit- filtry w dzbankach Dafi jak i w innych filtrach usuwają z wody jedynie osady i zanieczyszczenia, pozostawiając w niej cenne dla zdrowia minerały. Dodatkowo można kupić sobie filtr magnezowy, którego zadaniem jest uzupełnianie wody kranowej właśnie w ten drogocenny pierwiastek.